מילון מונחים א’


מייק אפ | foundation

זהו מוצר האיפור הקשה ביותר להתאמה אישית, אך החשוב מכולם. הוא יכסה אדמומיות וכתמים ויגרום לעורך להיראות חלק, זוהר ובגוון אחיד. המייק אפ המושלם יראה כאילו אין לך מייק אפ בכלל ובכך תיווצר האשליה שיש לך עור יפיפה ובריא.

כדי למצוא את המייק אפ שלך, עליך לבחון את המאפיינים הבאים: סוג עורך – יבש, שומני, מעורב או רגיל. גוון עורך- ורוד, צהוב או מוקה.

בנוסף, תצטרכי להחליט מהי דרגת הכיסוי ועמידות המוצר בו את מעוניינת על-פי מרקם המייק אפ (נוזלי, קרם, מוס, מוצק, מינרלי).

מומלץ להשקיע ולחפש מייק אפ בעל מקדם הגנה מהשמש SPF 15.


קונסילר | concealer

מוצר נפלא אשר מכסה כל מה שהמייק אפ לא הצליח לכסות. גורם לנימים שקופים, לעיגולים כהים סביב העיניים, לכתמי גיל, או לכל שינוי צבע של העור – להיעלם.

הקונסילר קיים בגוונים ובמרקמים שונים ובהתאם לבעיית העור, יש לבחור את המרקם הנכון לך. ניתן להשיג קונסילרים במרקם נוזלי, בקרם, או כעיפרון מוצק.


פודרה | powder

זוהי אבקה בגווני העור השונים. מטרתה של הפודרה חשובה ביותר והיא נועדה לקבע את המייק אפ והקונסילר, למנוע הברקה בפנים, ולהעניק מראה חלק וטבעי. הפידור יעשה בעזרת פודריה או על-ידי מברשת.

הפודרה הפופולרית ביותר היא הדחוסה, אך ניתן למצוא גם פודרה בתפזורת.


צללית | eyeshadow

הצללית היא בעצם הצבע שאנו מניחות על עפעף העין והיא מגיעה במספר מרקמים:

צללית אבן – צללית אבקה דחוסה, שהיא גם הפופולרית ביותר, מגיעה בכל הגוונים האפשריים. מומלץ למרוח אותה בעזרת מברשת עיניים או ספוגית עיניים לקבלת מראה מדויק יותר.

צללית קרם – צללית במרקם קרם נותנת מראה של צבע עדין ומעט מבריק. ניתן למרוח אותה בעזרת כריות האצבעות והיא עמידה להפליא.

צללית מבריקה – זוהי צללית אבקה מבריקה והיא מעולה כתוספת מעל צללית קרם או צללית אבן. מכיוון שהצללית אבקתית, הקפידי להניח אותה בעדינות (בטפיחות ובהדבקה ולא במריחה) כדי שלא תתפזר על פניך.

צללית עיפרון – צללית בצורת עיפרון. נוחה מאוד לשימוש, אך לא מאוד פופולרית. ניתן להגיע לדיוק רב יותר באזורים שמסביב לעין ולהעניק טשטוש קל בעזרת האצבעות.


איילינר | eyeliner

זהו הקו מעל הריסים העליונים. תפקידו להרים ולפתוח את העין (לא לכל מבנה עין הוא מתאים – לעיתים הוא עושה את הפעולה ההפוכה). הוא יכול להיות דק ועדין או עבה ומודגש – הכל תלוי בבחירתך.

ניתן לצייר את הקו בכמה דרכים: בעזרת עפרון עיניים, מברשת (בשילוב צללית או קרם משחתי) או איילינר נוזלי (המגיע עם מברשת משלו). האיילינר מגיע בגוונים שונים: ירוק, כחול, סגול, אך הפופולרי ביותר הוא האיילינר השחור.

ישנן דרכים מגוונות להניח איילינר: ניתן להתחיל מסוף העין לכיוון האף או להיפך – תלוי במברשת ובזוית שהיית רוצה להשיג. בכל מקרה, כדי להגיע לקו המושלם, דרושה מיומנות רבה.


עפרון עיניים | eye pencil

עפרון צבעוני לשימוש בחלק הפנימי תחתון של העין. הפופולרי ביותר הוא העפרון השחור אך ניתן להשיג אותו במספר רב של גוונים. רצוי לרכוש עפרון איכותי שיבטיח עמידות לאורך זמן וימנע לכלוכים מיותרים סביב העניים.

להשגת עמידות גבוהה, תוכלי לקבע את העפרון בעזרת הנחת צללית באותו הגוון עם מברשת תיחום דקה.


מסקרה | mascara

זהו חומר משחתי הנועד למריחה על הריסים העליונות והתחתונות במטרה להדגישם. המסקרה יוצרת מראה פתוח, יפה ומואר יותר.

ניתן למצוא מסקרה מאריכה, מסקרה מעבה ומסקרות צבעוניות.

ישנה גם מסקרה עמידה במים, אך כדאי לקחת בחשבון שמסקרה כזו קשה יותר להסרה והיא אינה מומלצת לבעלות עיניים רגישות.